ÚVOD


ÚVOD
KDO JSME
NAŠE VYBAVENÍ
Výjezdy:
2006 - Čisovice
2006 - Jordán
2006 - Třemšín
2005 - Třemšín
2004 - Klondajk
2003 - Valdek
2001 - Padrtě
Na výjezdech bylo členy SNC ujeto celkem:
± 931 km
Podporujeme:

Dejte si nás na Web:

 

8. srpna 2006 - Třemšín pokořen
     Je to tak. Až na čtvrtý pokus nám počasí, tak nějak, přálo a členové SNC spočinuli na jeho vrcholu. Ba co více, členská základna se rozrostla o nového člena. Stal se jím Karel Nekolný. Takže klikněte na odkaz a čtěte. Fotografie a další údaje časem doplním. Samozřejmě mi můžete napsat svůj komentář ohledně výjezdu na Třemšín.

1. srpna 2006 - T4
     Přijďte 4. srpna ve 21:00 na kótu 205 podpořit déšť. Čeká vás znovu pokus o Třemšín. O počasí nevím zhola nic. Na pocasi.iDnes.cz je sluníčko, před ním mráček a z mráčku padají kapky. Něco okolo 25°C. Koncesionářská ČT hlásí déšť. Takže uvidíme. Do minulého víkendu jsme měli třicetistupňová vedra, teď je kolem osmadvaceti. O víkendu sprchlo a dnes také. Možná to bude v pátek stejné. Prý se k nám blíží studená fronta s deštěm a kroupami. Uvidíme.
     V každém případě si musíme dát pozor na nehody. Dle nového silničního zákona zaplatíme pokutu 25.000,- Kč za škrábanec na koleně :-). A můžeme přijít i o body. Více informací najdete v tomto článku na iDnes.

7. července 2006 - T3
     I když to přes den vypadalo dobře, Třemšín opět odolal. Ve středu jsem nadhodil, že by se mohlo vyrazit na SNC v pátek. Předpověď sice nebyla optimistická, ale doufal jsem. Bohužel, předpověď se nemýlila. Zde se můžete podívat na mapy z radaru. Takže se připravte na T4 :-). Kdy to bude to zatím nepovím, protože to nevím...

28. června 2006 - Čisovice se jely
     Výjezd se uskutečnil. Přečtěte si o tom jaké to bylo na výjezdu. Díky Jano za sepsání zážitků. Poděkování také patří Standovi za mapku, fotky a Gustovi také za fotky.

15. června 2006 - Čisovice
     Počasí nám nepřálo. Až tento týden se teploty konečně pohnuly. Před týdnem -8°C a teď třicítky. Ideální teplota pro noční výjezd. Ivan už dlouhodobě plánuje výlet na svou chatku v brdských lesích u Mníšku. Přečtěte si email, který obdrželi členové SNC a naši další kamarádi. Odkaz je i v levém sloupečku pod značkou "2006 - Čisovice". Já, jako předseda SNC, tento výlet zařazuji do kalendáře SNC a dávám mu plnou podporu. Bohužel nemohu s určitostí říci jestli se ho zúčastním jako cyklista. Nevím, jestli budu v sobotu fit na 30km jízdu. Dnes jsem dobral antibiotika. Takže klidně vytáhnu formana. Ale i to je ve hvězdách, protože Kubíčkovi rostou zoubky a on a mamina jsou značně nervózní. Což vyžaduje mou přítomnost doma při utěšování (obou) :-). V sobotu budu vědět více.

31. března 2006 - T3
     Mrkněte na odkaz 2006 - Třemšín, kde jsem nastínil třetí pokoření Třemšína (pracovně nazvané T3 :-) výjezdem SNC, které by se mohlo uskutečnit už třeba v dubnu.

20. února 2006 - Opět zde
     OK. Tyto stránky neumřely, jen není o čem psát. Dobře, můžu si zde vymýšlet a psát jen tak aby se neřeklo, ale to je zbytečné mrhání energií a časem. Času se mi teď moc nedostává. Dost mne zaměstnává můj synátor Kubík. Ale je to pěkné zaměstnávání :-).
     Jaro je tu coby dup a tak vyvstává otázka, kdy a jestli bude vůbec letos Třemšín pokořen ? Kdy, to nemohu s určitostí říci. Až někdo z vás půjde po poli a vyzkouší s partnerkou, jestli oschly meze, tak to je ten správný čas vyrazit. Dejte mi vědět jak to dopadlo :-). Pro jistotu se mrknětě na technický stav vašich bicyklů a psychicky se připravte na další výjezd. Letos padne Třemšín a možná i ten Jordán.
     Pepík mi poslal zajímavé fotografie týkající se cyklistiky. Možná jste je už někde viděli, ale jestli ne, určitě vás pobaví. Tímto se omlouvám autorům za to, že zde zveřejňuji jejich díla, ale jistě by byli rádi.. Po kliknutí na obrázek dojde k jeho zvětšení a zobrazení na samostatné stránce.

     Na Web jsem nepřidal jen tyto fotografie, ale přidal jsem i ty, které mi poslal Standa k prvnímu výjezdu na Třemšín, tímto mu děkuji. Poznáte je tak, že po najetí myši na tento obrázek se objeví text "Od Standy, přidáno 20.2.2006".
     Čekám na vaše texty. U Třemšína jsem povídání psal jen já sám. Jistě by bylo ještě o čem psát. Určitě jsem nenapsal všechno. Já zaznamenávám jen to co vidím. Třeba někdo z členů tu samou věc viděl jinak. Nestyďte se a sedněte k počítači a něco napište. Třeba, že se vám výjezd líbil a že chcete jet znovu. Já to vím, ale čtenáři těchto stránek to neví... :-). Ti co ještě nenapsali nějaký pokec o svém kole, můžou tak udělat. Abych vás na znovu přečtení nalákal, doplnil jsem do textu u Třemšína mapku, kudy a kam jsme se na výjezdech dostali.
     U jednotlivých výjezdů jsem doplnil přibližný stav najetých kilometrů. Nesledoval jsem údaje na tachometru. Vzdálenost jsem vyčetl z map.

26. srpna 2005 - Mrňous
     S radostí vám oznamuji, že se mi (Zdeňkovi) a mé přítelkyni Alence v úterý 23. 8. 2005 v 11:30 v Příbramské porodnici narodil syn Jakub. Kubíkovo míry jsou vám určitě známy, ale i tak je zde připomenu. 49cm a 3,03kg. Už se těší až s námi vyrazí na noční výjezd. Je pravda, že si bude muset nějaký ten čásek ještě na kolo počkat :-). V každém případě s ním jako předseda SNC počítám. Ještě uvidím co na to mamča.

22. srpna 2005 - Foto
     Do výjezdu na Třemšín jsem doplnil nějaké fotografie, odkazy na weby a trochu textu. Jistě vás zajímá jak dopadly buřty, které jsem si vezl na Třemšín, že? V sekci členové jsem doplnil fotografii Alenky.
     Je zde možnost vyrazit na chatu Ivana Slačíka poblíž Mníšku pod Brdy. Čekalo by nás tam něco k zakousnutí a k zapití. V prostoru chaty a nebo i ve vnitř bysme mohli přespat. Reálné by to tak bylo do konce října. Třeba bysme tento výjezd mohli zkombinovat s výjezdem na Jordán. Ještě se o tom pobavíme.

15. srpna 2005 - 3/4 vítězství
     Jak bych vám to jen řekl. Počasí mne opět nezklamalo. Náš výjezd na Třemšín se sice uskutečnil, ale byl splněn jen ze 3/4. Už asi tušíte, že se nám znovu na Třemšín dojet nepodařilo. Více informací o výjezdu se dozvíte zde. Pokud se zadaří mohl by být Třemšín ze 4/4 pokořen za týden v sobotu. Ale jak jsem psal níže je na tento den naplánováno několik akcí, navíc mám těhotnou přítelkyni, takže Třemšín může odolat ještě nějaký ten měsíc.
     Do sekce Členové jsem doplnil naše podobizny, takže nebudete mít problém identifikovat členy SNC na fotografiích pořízených při výjezdech. K Našemu vybavení jsem přihodil fotku kola na kterém vyjela Andrea na zatím poslední dva výjezdy.

12. srpna 2005 - Jdeme na to
     Protože nemám rád rozdělanou práci bude Třemšín pokořen tento pátek 12. srpna. Jako první se přihlásili dva pokořitelé. A to váš předseda SNC a jeho bratr ve zbrani August. Standa se prý připojí k výjezdu pokud se oteplí. Klára by nebyla Klárou, kdyby se k nám nepřidala :-). Naďka také nemá nic proti a Pavel s Andreou se na Třemšín také těší.
     Počasí je opravdu jak na houpačce. Předminulý týden se lámaly plusové teplotní rekordy a nyní na sebe bereme zimní bundy i když se počasí poslední dva dny lepší. Jestliže bude opravdu kosa nemusíme na Třemšíně strávit noc. Uděláme buřtíky a pofrčíme domů. Předpovědi jsou různé. Snad by mělo být poljasno, bez přeháněk ve dne něco kolem 20-24°C. V noci 8-12°C. Pro jistotu si spacáky vezměte s sebou. Vždyť co je krásnějšího než sledovat východ slunce s omrzlými tvářemi :-).
     Výjezd bude klasicky ve 21:00 na kótě 205. Naše první zastávka bude až na Vysoké kam se dostaneme přes Lesopark, dále zadem podél Bohutína a poté co překročíme státní silnici výšlapem do známého krpálu. Pak už pojedeme podle plánu prvního výjezdu. Protože musím v sobotu dopoledne malovat a stěhovat děcák, nezúčastním se případného fakultativního výletu. Ale nepočítám s tím, že by se ho někdo chtěl stejně zúčastnit :-).
     Komentář k výjezdu na Třemšín jsem doplnil o rady jak se zachovat v bouřce. Třeba se vám to někdy bude hodit :-), i když kdo by v bouřce lezl ven, že... ehm.
     Pro zlepšení nálady jsem přihodil fotečku, kterou mi poslal Standa. Když na ní kliknete zobrazí se v původní velikosti. Doufám, že tak na našem výjezdu nikdo nedopadne ;-).

3. srpna 2005 - Poloviční vítězství
     Výjezd na Třemšín se opravdu uskutečnil. Zúčastnili se ho tři nový členové. Bohužel se nepodařilo kvůli počasí dojet až do vytyčeného cíle. Museli jsme výjezd přerušit a vrátit se domů. Více informací o výjezdu najdete zde. Kdy se sejdeme a Třemšín pokoříme, to vám zatím neřeknu, protože letní měsíce jsou nabité jinými akcemi. V našem vybavení se objevilo jedno z Pepových kol, na kterém Pavel absolvoval zatím poslední výjezd.

22. července 2005 - Pozor změna
     Plánovaný výjezd na Třemšín se neuskuteční ze soboty na neděli, ale o den dříve z pátku na sobotu. Jak jsem tak počítal, mohlo by se ho zúčastnit i 14 výjezdníků, což je jenom dobře. Rád utužuji vztahy s přáteli. Možná se nám v tomto počtu trochu ztratí "intimita" noci, ale věřím tomu, že se nám všem bude výjezd líbit. Počasí by nám mělo přát, cituji ze stránek Meteopresu "Měsíc červenec se s námi rozloučí vysloveně letním počasím. Celý příští týden by mělo být polojasno až oblačno s teplotami mezi 23 a 29 stupni Celsia. Jen místy se objeví přeháňky nebo bouřky". Tak snad to místo s přeháňkami nebude zrovna u našeho cíle. Jak jsem tak pročítal plán příštího výjezdu, je možné, že už se v Rožmitále nikde v putyce neobčerstvíme z důvodu zavírací doby. Takže si pravděpodobně sedneme k rybníku a budeme baštit vlastní zásoby, tedy pokud si je výjezdníci vezmou s sebou.
     Tibor s Naďou odpověděli na mou výzvu členům SNC a zaslali mi fotografie svých bicyklů i s komentářem. Ten samozřejmě vystavuji v originálním znění.
 

4. července 2005 - Už je to tady
     Náš další plánovaný Třemšínský výjezd SNC by se měl uskutečnit v noci ze soboty 30. na neděli 31. července. Bohužel nemohu vyhovět všem účastníkům. Někomu toto datum nemusí vyhovovat. Ale to by se nemusel uskutečnit žádný výjezd. Samozřejmě nemusí být tento výjezd za tento rok jediný. Další se může naplánovat třeba ještě před a nebo po tomto datu.
     Doplnil jsem popis k mému novému kolu. V květnu jsem slavil narozeniny a dostal jsem ke kolu nějaké další vybavení. Vše uvidíte na fotografiích. Kdo by ze členů chtěl může samozřejmě zaslat fotografii svého kola a nějaký popis k němu.

25. dubna 2005 - Staník
     Standa mi zaslal povídání o tom, jak přičichl ke svým prvním kolům a popis jeho prozatím posledního bicyklu. 

20. dubna 2005 - Předseda ho má
     Necelý měsíc byl předseda SNC indisponován. Po jeho zručné demontáži mu zbylo horské kolo bez zadního kola. Takže nepojízdné. Začal tedy svou situaci řešit a slibný výsledek vidíte zde. Mimo jiné tam také můžete shlédnout fotografie Standovo a Pepovo bicyklu s kterými se zúčastnili výjezdů SNC. Ještě je poprosím o stručné popovídání o jejich strojích. Fotografie se mi podařilo ulovit tuto neděli při zápasech P99.
     Náš další možný výjezd by mohl být na vrch Třemšín. Trochu jsem se o něm rozepsal. Máte možnost se informovat zde. Teď už jen aby oschly meze :-).

1. dubna 2005 - A druhý přispěvatel
     Vlastně přispěvatelka. A pozor, není to apríl. Klárka sepsala své zážitky z Padrtí a aby toho nebylo málo napsala i něco o svých dvou bicyklech.

29. března 2005 - Nové fotografie
     Podařilo se mi zvěčnit bicykly Kláry a Augustina. Ano, každý vlastní dva bicykly, jedno horské a druhé trekingové. Gusta si na řídítka namontoval speciální "rohy", které používají cyklističtí závodníci při časovkách. Asi nás chce na příštím výjezdu pěkně prohnat. Zachytil jsem i svou destrukční demontáž sedmikolečka. Fotografie najdete zde.

24. března 2005 - Klondajk
     Sepsal jsem povídání o výjezdu na raketovou základnu v Brdských lesích nad  Dobříší, které se lidově říká Klondajk.

14. března 2005 - Plní se nám Web
     A to mým povídáním o výjezdu na Valdek. Zašátral jsem v paměti a přepsal co mne napadlo do elektronické formy. Takže čtěte a komentujte. Pokud by si někdo z účastníků výjezdu vzpomněl na cokoli ohledně tohoto výjezdu rád jeho vzpomínky v nezměněné formě zveřejním.

9. března 2005 - A máme zde prvního přispěvatele
     Je jím Standa. Zaslal mi pár vzpomínek k výjezdu na Padrtě. Upozornil mne i na nějaké technické chyby těchto stránek. To víte jsou neustále ve výstavbě.

5. března 2005 - Začínáme
     A je to zde. První řádky textu na nových webových stránkách projektu SNC - Sdružení Nočních Cyklistů. Proč Web ? No to je přeci jasné, je březen, měsíc Internetu a tak na síť vypouštím další megabyty informací :-). Další důvod je ten, že se mi líbí zakládat tradice. Každá tradice se musí i zaznamenat. V dnešním 21. století není lepšího média k zaznamenání nic jiného, než Web, respektive Internet. Papírová podoba kroniky není k zahození, ale přečte si jí jen pár lidí. Kdežto k Webovým stránkám se dostane prakticky každý z jakéhokoli místa na světě, když bude chtít a bude mít podmínky. Nuly a jedničky jen tak neshoří jako papír a dají se uschovat na několika místech. A kdyby někdo chtěl, nakonec i na ten papír by se 0 s 1 daly převést.
     Takže o co vlastně jde na těchto stránkách ? Klikněte na tlačítka v levém sloupci a dozvíte se více.


Na začátek